W czym pomoże pakiet assistance?

2016-04-13 16:40

Pomoc drogowa jest czymś, co każdy powinien mieć zagwarantowane. Nie ma znaczenia to, czy samochód jest nowy – każdy pojazd może się popsuć. Nazbyt dużo osób uważa, że posiadając auto świeżo ściągnięte z linii produkcyjnej nie potrzebuje pomocy.

Zakup pomocy drogowej

Przed zakupem pomocy drogowej zweryfikuj, iż wykonałeś adekwatne poszukiwania. Bez przeglądnięcia całego szeregu ofert nie będziesz wiedział, co i za jaką cenę można osiągnąć w standardzie. Wszak nie chcesz zostać na drodze z niesprawnym autem bez pomocy, prawda?

Oto parę osiągalnych korzyści związanych z pomocą drogową:

- Pomoc z rozładowanym akumulatorem. Baterie samochodowe tracą swoje cechy z różnych względów. Możliwe, iż zostawiłeś zapalone światło wewnątrz auta bądź reflektory. Możesz także mieć kłopoty z alternatorem, a bez niego akumulator prędko się wyczerpie. Dzięki pomocy drogowej doładujesz swoją baterię samochodową i będziesz mógł ruszyć w dalszą podróż.

- Pomoc z oponą. Nie ma znaczenia jak stary masz samochód – opony się zużywają. Możesz po prostu na coś najechać albo opona może mieć nieszczelność. Niezależnie od przyczyny pomoc drogowa umożliwi wymianę na koło zapasowe.

- Pomoc z zamkniętym zamkiem. Sporo osób znajdowało się w takiej sytuacji kiedy uświadomiło sobie, iż klucze pozostały zablokowane w aucie. To nie jest przyjemne a pomoc ślusarza jest kosztowna. Dzwoniąc po pomoc drogową usługi takie masz wliczone w pakiet.

- Pomoc z pustym bakiem. Przydarzyć się może, że w ciągu podróży zabraknie paliwa – nieraz stacje benzynowe oddalone są od siebie o wiele kilometrów. Korzystając z pomocy drogowej dostaniesz dodatkowe paliwo, przez to będziesz mógł dojechać do stacji i uzupełnić braki.

- Usługi holownicze. Jest to jedna z najważniejszych cech pomocy drogowej. Sprawdzają się wtedy, gdy samochód trzeba przetransportować do serwisu.

Porównanie usług

Kiedy będziesz analizował propozycje, aby wybrać stosowny program pomocy drogowej, zweryfikuj iż zawarte w nim są wszystkie te przypadki opisane wyżej.

Tekst powstał przy współpracy z holowanie Miasteczko Śląskie